Producenci
Promocje
Diapason super mocny lakier do włosów 500ml
Diapason super mocny lakier do włosów 500ml
19,90 zł 14,90 zł
szt.
FOX prostownica do włosów Candy pomarańczowa
FOX prostownica do włosów Candy pomarańczowa
139,00 zł 99,00 zł
szt.

Sterylizacja narzędzi fryzjerskichProwadzenie profesjonalnego salonu fryzjerskiego wymaga przede wszystkim dużego zaangażowania, właściwego podejścia do klienta oraz wyposażenia swojego lokalu w profesjonalny sprzęt fryzjerski. Mówiąc o sprzęcie, który przyczynia się do zapewnienia bezpieczeństwa zarówno Tobie, jak i Twoim klientom mam na myśli przede wszystkim sterylizatory, które stanowią niezbędny sprzęt fryzjerski w każdym profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Prowadzenie salonu fryzjerskiego wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu wymogów sanitarnych. Jednym z nich jest regularna sterylizacja narzędzi. Sterylizuj narzędzia, które narażone są lub zetknęły się z krwią albo wydzieliną ropną podczas zabiegu. Sterylizacja odbywa się za pomocą gorącego powietrza albo pary (autoklaw). W wysokich temperaturach niszczone są bakterie, które nie giną podczas dezynfekcji. Celem zabiegu jest gruntowne usunięcie drobnoustrojów z narzędzi oraz wyeliminowanie wszystkich występujących form mikroorganizmów.

W naszym sklepie znajdziesz duży wybór urządzeń do sterylizacji narzędzi fryzjerskich. Nasz sklep poleca najlepsze i niezawodne sterylizatory, które zapewnią Twojemu gabinetowi odpowiednie standardy.

  • Sterylizatory kulkowe — te sterylizatory nadają się wyłącznie do wyjaławiania metalowych części narzędzi. Polecanym produktem będzie Panda sterylizator fryzjerski S-01;
  • Nowoczesne podgrzewacze ręczników – tego typu podgrzewacze bardzo dobrze wyjaławiają ręczniki dla klientów, Panda podgrzewacz do ręczników WARM COMFORT;
  • Sterylizator autoklawy parowe — to nowoczesne rozwiązanie, z pomocą, którego można bez problemu wysterylizować nawet narzędzia o nietypowych kształtach. Nowoczesne autoklawy mają kilka trybów pracy, idealne do narzędzi z różnych materiałów i o różnych kształtach, Panda Autoklaw MED12 z drukarką.

Każdy sterylizator zdezynfekują każdą ilość narzędzi i akcesoriów. Urządzenia te można zaprogramować na jeden z kilku trybów pracy.

Sterylizacja narzędzi w salonie fryzjerskim

Nie ulega wątpliwościom, że odpowiednia higiena w salonie fryzjerskim to kwestia kluczowa. Korzystając z usług salonu, każdy klient powinien mieć pewność, że zabiegi, którym jest poddawany nie wpłyną negatywnie na jego stan zdrowia.

Profesjonalne podejście do utrzymania higieny w salonie jest podstawowym czynnikiem zapobiegającym przenoszeniu chorobotwórczych bakterii, wirusów i drobnoustrojów. Sterylizacji wymagają narzędzia, które mogą naruszyć ciągłość tkanki. W salonach fryzjerskich to przede wszystkim sprzęt fryzjerski.

Najpopularniejszą obecnie metodą sterylizacji jest autoklawizacja, czyli wyjaławianie sprzętu parą wodną w nadciśnieniu. Wśród niezaprzeczalnych walorów autoklawizacji wymienić trzeba: szybkość, pewne efekty, brak toksyczności, a także korzystna cena.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl