Producenci

Profesjonalny sprzęt w salonie fryzjerskim to podstawa. Dobra maszynka do strzyżenia to jedno z tych urządzeń, które wykorzystywane jest w zasadzie w każdym salonie fryzjerskim. Nawet najlepsza maszynka do strzyżenia wymaga odpowiedniej konserwacji. Jeśli nie będziesz czyścić maszynki, ostrza się stępią, a urządzenie zepsuje się znacznie szybciej, niż się tego spodziewałeś. Czyszczenie i konserwacja to jedno, kolejna kwestia to właściwe przechowywanie maszynki.

 

Oliwki do maszynek

W skrócie tutaj podpowiemy jak konserwować maszynkę do włosów, jak o nią dbać i w jaki sposób przechowywać, żeby działała długo i niezawodnie.

Czyszczenie maszynki naprawdę zajmuje tylko kilka chwil. To zaledwie trzy kroki:

  • Zdemontuj ostrze maszynki do włosów (możliwe, że będziesz potrzebować śrubokrętu);
  • Po każdym strzyżeniu należy usunąć włoski z ostrza. Wówczas praca maszynki do włosów jest bardziej wydajna i higieniczna. Włosy usuwamy za pomocą specjalnej szczoteczki, którą producent dołącza do urządzenia.
  • Popryskaj ostrze sprayem do dezynfekcji i nasmaruj oliwką. Do każdej maszynki dołączany jest również specjalny olejek. Dzięki jego właściwościom ostrza płynnie pracują, nie zacierają i nie zacinają się. W efekcie ich żywotność jest znacznie dłuższa. Olejek wystarczy wetrzeć w ostrze. Wyczyszczone ostrze ponownie zamontuj.

Właściwości oliwki do ostrzy:

  • Zapewnia właściwą pielęgnację i konserwację noży w każdego typu maszynkach, trymerach, czy golarkach;
  • Ma doskonałe właściwości smarujące, co zapobiega zużyciu ostrza i wydatnie wydłuża jego żywotność;
  • Zapobiega zatarciu i przegrzewaniu się ostrzy;
  • Zapobiega korozji;
  • Zapobiega osadzaniu się nieczystości.

Czyszczenie i konserwacja maszynek do włosów

Właściwa i regularna pielęgnacja maszynki do strzyżenia włosów w znacznym stopniu wpływa na żywotność urządzenia. Prawidłowe użytkowanie i czyszczenie maszynki to podstawowe zasady, których koniecznie trzeba przestrzegać, jeśli chcemy uniknąć awarii.

Obecnie na rynku dostępne są specjalne preparaty, które ułatwiają i przyspieszają pielęgnację sprzętu. Jednymi z nich są oleje i oliwki do konserwacji noży maszynek do włosów, które mają właściwości smarujące. Dzięki ich regularnemu używaniu ostrza się nie zacierają i są bardziej żywotne. Takie oliwki dobrze jest stosować po każdym strzyżeniu – szczególnie jeśli wykonujesz ich dużo w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Używanie takich oliwek jest dość proste. Oliwkę nakłada się na ostrza (dosłownie kilka kropli), po czym na chwilę włącza się maszynkę – to sprawi, że oliwka się doskonale rozprowadzi. Wszystko trwa chwilę, a może przedłużyć żywotność Twoich noży na bardzo, bardzo długo. Pamiętaj tylko o regularności.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 300,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl