Producenci
Promocje
Diapason super mocny lakier do włosów 500ml
Diapason super mocny lakier do włosów 500ml
19,90 zł 14,90 zł
szt.
Togethair Meet The Sun zestaw Low Shampoo + Milky Oil
Togethair Meet The Sun zestaw Low Shampoo + Milky Oil
159,00 zł 139,00 zł
szt.
Wahl  Magic Clip 5 Star Cordless Maszynka bezprzewodowa
Wahl Magic Clip 5 Star Cordless Maszynka bezprzewodowa
793,00 zł 599,00 zł
szt.
Frutti di bosco - Puder matujący 10g
Frutti di bosco - Puder matujący 10g
20,90 zł 19,90 zł
szt.
FOX prostownica do włosów Candy pomarańczowa
FOX prostownica do włosów Candy pomarańczowa
139,00 zł 99,00 zł
szt.
TAHE Botanic Gold Szampon 1000 ml
TAHE Botanic Gold Szampon 1000 ml
102,00 zł 82,00 zł
szt.
Diapason pasta matująca matt wax 100ml
Diapason pasta matująca matt wax 100ml
29,90 zł 22,50 zł
szt.
BaByliss Pro trymer do włosów z ostrzem T-blade FX7880E
BaByliss Pro trymer do włosów z ostrzem T-blade FX7880E
510,00 zł 443,00 zł
szt.
Jak dbać o włosy latem? 0
Jak dbać o włosy latem?

Troska o włosy to coś, co nigdy nie ma końca. Z pełnym przekonaniem można mówić o nieustannym dążeniu do doskonałości.

Warto jednak pamiętać o tym, co dzieje się za oknem – pogoda ma wpływ na to, jak należy dbać o włosy. Jako że mamy lato, czas zadać sobie pytanie, jak dbać o włosy latem?

Lato a troska o włosy

Na pewno musimy zacząć od tego, że latem włosy wymagają szczególnej pielęgnacji i ochrony. Trzeba też uczciwie powiedzieć, że lato to nigdy nie jest łatwy czas dla włosów i nie chodzi tylko o promienie słoneczne (do promieni słonecznych należy jeszcze dodać suche powietrze oraz słoną lub chlorowaną wodę).

W sumie warto może się zatrzymać, wszak nie wszyscy muszą wiedzieć, o czym mowa. Zacznijmy może od wody – krople wody można porównać do soczewki skupiającej promienie UV. Patrząc pod kątem skutków, chodzi o potencjalne uszkodzenie włókien keratynowych (a jak może wiesz, włókna keratynowe są głównym budulcem włosów).

Z promieniami słonecznymi wiąże się otwarcie łusek włosów. Jest to bardzo ważne, ponieważ łuski włosów to naturalna osłona pasm przed czynnikami zewnętrznymi. Przechodząc od razu do sedna, promienie ultrafioletowe bez trudu wnikają do wnętrza włosa, co przekłada się na zniszczenie warstwy kolorowej. Innymi słowy – promienie słoneczne powodują, że włosy stają się łamliwe i bardziej przesuszone. Nawiasem mówiąc, to samo można powiedzieć o suchym powietrzu.

Oczywiście to wszystko jest dość skrótowym określeniem rzeczywistości.

Dbałość o włosy latem – jak postępować?

Skoro zagrożenia za nami, nie pozostaje nic innego jak skupić się na profilaktyce. Na początek może noszenie nakrycia głowy – teoretycznie jasne, w praktyce można mieć do tego pewne wątpliwości. Ciekawym sposobem jest też związywanie włosów, wszak związywanie włosów przekłada się na zmniejszenie powierzchni nośnej.

Trzeba też pamiętać o okolicznościach. Jeśli wracasz z plaży, mycie włosów to obowiązek (takie podejście powinno pozwolić usunąć drobinki piasku i soli morskiej). Rzecz jasna należy też wspomnieć o nawilżeniu. Trudno wskazać stosowanie czegoś konkretnego, ale na pewno warto zajrzeć na otowlosy.pl i twojewlosy.pl. Jeżeli zależy Ci na szczegółach, najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze zapoznanie się z dostępnymi propozycjami.

Na koniec jeszcze krótkie pytanie – czy suszenie włosów zawsze odbywa się prawidłowo? Pewnie wiele osób powie, że suszenie włosów to nic trudnego, ale można odnieść inne wrażenie. Zresztą za przykład niech posłuży ustawienie nawiewu zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów – kto tak postępuje?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl